خانه / پزشک خانواده / آب کردن شکم
آب کردن شکم
آب کردن شکم

آب کردن شکم

اگر خواهان شکمی صاف هستید این ۵اشتباه را انجام ندهید .

۱-برای صاف شدن شکم نباید هرروز حرکات مربوط به صفت شدن شکم را انجام دهید .

دلیل :عضلات شکم نیاز به استراحت وبهبودی دارند . در طول زمان استراحت است که ماهیچه هاساخته می شوند انجام حرکتهای شکمی ۳ تا ۵ روز در هفته موجب می شود که شما عضلاتی سفت وشکمی صاف داشته باشید .

۲-تمرین کامل شکم نباید نیم ساعت طول بکشد.

دلیل:اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید تا عضلات شکمتان در تحرک هستند پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام می دهید .جنیفر انیستون مربی بدن سازی می گوید “ما هر هفته ۳ روز بیش از ۵ دقیقه روی شکم کار نمی کردیم نحوه انجام حرکات را مجدد باز بینی نمایید وبر روی مدت زمان تمرکز نکنید همیشه کیفییت مهم تر از کمیت است .

آب کردن شکم
آب کردن شکم

۳-دراز نشست را آرام انجام ندهید .

دلیل:آنقدر که روند معمولی دراز نشست شمارا لاغر می کند ارام انجام دادن آن به آب شدن چربی هاکمک نمیکند در حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست .چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان را از روی زمین بلند کنید . در هر دوحالت شما کارهای خود رادر حالت اسلومیشن انجام نمی دهید.

۴-بهترین زمان حرکات شکمی در اخر تمرین ها نیست.

دلیل :گیلبرت ویلت محقق فیزیوتراپیست واستاد دانشگاه( نبراسکا )دانشکده علوم پزشکی می گوید :”زمان انجام ورزشهای شکمی زمانی است که شخص میداند در این زمان آنها را بهتر انجام می دهد وبرای آن نمی توان زمان مشخص کرد اگر فردی در ابتدای تمرینات  این حرکات را با ثبات بهتری انجام می دهد میتواند در آن زمان انجام دهد نه حتما در آخر تمرینها .البته ناگفته نماند اگر می خواهید در اول تمرینات حرکات شکمی را انجام دهید باید خودتان را حسابی گرم کنید تا از آسیب دیدگی ها جلوگیری شود .

۵-برای صاف کردن شکم نیاز به وزنه ودستگاه نیست .

دلیل:شما به هیچ وجه به وزنه نیاز ندارید البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی خود را افزایش دهنداز وزنه استفاده میکنند لیون میگوید :بسیاری از دستگاه ها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید ممکن است فشار به قسمت هایی  که نباید وارد شود او برای ما یک نصیحت دیگر هم دارد .”به زمین بچسبید که هم موثر است هم ارزان وآن را در هر جایی به راحتی می توانید پیدا کنید .

اختصاصی مای اپرا

منبع : مای اپرا

همچنین ببینید

دارا حیایی,دارا پسر امین حیایی,

بیوگرافی دارا حیایی پسر امین حیایی + عکس زندگی شخصی

دارا حیایی بیوگرافی دارا حیایی پسر امین حیایی + عکس زندگی شخصی     . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *