خانه / پزشک خانواده / درمان خستگی
درمان خستگی
درمان خستگی

درمان خستگی

بر طرف کردن خستگی

خستگی های روزمره به مرور می تواند  به یک خستگی مزمن تبدیل شود اگر درمان نشوند.خستگی ها نتایج بدی بر روی کار ها و روابط ما خواهند گذاشت و احیانا موجب به وجود آمدن مشکلاتی در زندگی روزانه مان می شوند.

با نکاتی که در ذیل است می توانید خستگی خود را درمان کنید و به آرامش برسید البته درمان دائمی نه موقت !

–        تلاش کنید تا عمق نفستان را افزایش دهید.

بیشتر اوقات ما بدونه اینکه متوجه بشویم  خیلی کوتاه نفس می کشیم و حتی متوجه هم نمی شویم که اکسیژن  کافی را دریافت نمی کنیم .سعی کنید لباس های در خانه استفاده کنید که راحت باشند تا بتوانید عمیق تنفس کنید .آن ها را موقع خواب بپوشید تا متوجه بشوید که راحتر و بهتر می خوابید.

–        سلامت تیروئید را برسی کنید

اگر طبق برنامه همیشگی به رختخواب می روید ولی برای بخواب رفتن و یا درخواب ماندن مشکل دارید، شاید باید آن را با دکترتان در میان بگذارید.اگر مدت کوتاهی است که این مشکل را دارید علت فیزیکی داد پس حتما تیروئید تان را کنترل کنید .

–        رژیم غذایتان را اصلاح کنید

در بعضی از موارد خستگی مزمن ممکن است به علت فقر مواد معدنی پدید بیاید .بیشتر خانوم ها به علت کمبود آهن،اکسیژن کافی به سلول های خونی شان نمی رسد.

–        از نگرانی هایتان بکاهید

نگران بودن نه تنها کمکی به حل مشکل نمی کند بلکه شما را بیمار می کند.اگر در زندگی تان مشکل غیر قابل حلی دارید  که موجب افزایش استرتان می شود ،باید آن ها بپذیرید.کنار گذاشتن مشکلات موجب حل آن ها نمی شود  ولی درنهایت از کنترل شما خارج خواهند شد.وقتی به کمک احتیاج دارید کمک بخواهید .اگر می دانید باید تعغیر کنید راه های که میتوانید  بروید را امتحان کنید .برای آن چه باید انجام دهید اولین گام را بردارید تا آن چه را که می خواهید باشید .

درمان خستگی
درمان خستگی

–        چرت بزنید

چرت زدن تنها با بستن چشم هایتان و ریلکس بودن  می تواند حتی برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شما را سرحال کند.

به خودتان استراحت بدهید و بدانید شما یک انسان هستید نه یک ربات!چرت زدن موجب شارژ  شدن دوباره معزتان می شود  و شما را آماده کار برای مدتی بیشتر می کند.

–        بیشتر آب بنوشید

مقدار زیادی آب بنوشید و سطح آبی بدنتان را با لا نگه دارید .خیلی از مان بدون آب کافی به فعالیت هایمان ادامه میدهیم م متوجه نمی شویم خستگی مفرط ناشی از پایین آمدن آب بدنمان است .بدن برای انجام فعالیت نیاز به مایعات دارد .

–        از منفی حذر کنید

از آدم های منفی دوری کنید یا رابطه را با آن ها بشدت محدود کنید .به سخنان آدم های که هیج وقت از زندگی راضی نیستند و همیشه شکایت مکنند ،گوش ندهید.این ها آدم های با نگرش بیمار هستند که می خواهد شما را خسته کنند.

–        آسوده تر بخوابید

چرخه تکمیا خواب انسان ۹۰ دقیقه ای است  اگر بین این چرخه بیدار شوید احساس خستگی می کنید ،برای احساس شادابی بیشتر باید این سیکل را کامل کنید .سعی کنید با معده پر به رختخواب نروید زیرا هم دیر تر به خواب می روید و علاوه بر آن بر کیفیت خواب نیز اثر منفی می گذارد .

اختصاصی مای اپرا

منبع :مای اپرا

همچنین ببینید

حافظ 97 عکس بازیگران و همسرانشان

جشن حافظ ۹۷ عکس بازیگران و همسرانشان

جشن جشن حافظ ۹۷ عکس بازیگران و همسرانشان     . سایر مطالبی که شاید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *